Състезанието премина при отлична организация и изключителен интерес от страна на публика, треньори и родители. Участничките се съревноваваха в различни възрастови групи и категории – индивидуално и ансамбли, като представиха впечатляващи композиции с обръч, топка, бухалки и лента.
Голямата победителка в турнира и носителка на специалния приз „Мария Петрова“ стана Ивана Янкулова, която триумфира в многобоя при девойките старша възраст. Отличието ѝ бе връчено лично от трикратната световна шампионка Мария Петрова.
Турнирът, носещ името на легендата на българската художествена гимнастика, за поредна година оправда високите очаквания и се превърна в истински празник на красотата, спорта и таланта. Атмосферата в залата бе изпълнена с емоции, аплодисменти и спортен дух, а младите гимнастички показаха огромно желание за развитие и любов към художествената гимнастика.
Освен спортната надпревара, „Тракия Къп“ даде възможност за обмен на опит между клубовете и създаде нови приятелства между състезателките. Турнирът още веднъж затвърди мястото си сред най-престижните международни събития в календара на художествената гимнастика у нас.
Организаторите от СК „Тракия“, с подкрепата на Община Пловдив и Българската федерация по художествена гимнастика, изказаха благодарност към всички участници, треньори, съдии, доброволци и родители за подкрепата и приноса към успешното провеждане на събитието. Очакванията са следващото издание на турнира да бъде още по-мащабно и вдъхновяващо за бъдещите звезди на българската художествена гимнастика.