bg en

Най-новото около Колодрум Пловдив

Гордост за Пловдив! ВК Марица стана шампион за пети пореден път

Маричанки спечелиха финалната серия срещу Левски с 3-0 победи

Отборът на Марица (Пловдив) спечели пета поредна титла в женското първенство, след като победи в третата решителна битка за титлата Левски с 3:1 (25:15, 21:25, 25:18, 25:15) в зала "Люлин" в София.

Това беше трети пореден успех за шампионките и те спечелиха финалната серията с 3-0 победи, след като победиха в първите два двубоя в зала "Колодрум Пловдив". Маричанки записаха 78-а поредна победата в НВЛ-жени и вече над 3 години са без загуба в първенството. Волейболистките на Иван Петков завършиха този сезон с едва два загубени гейма.

В първия гейм шампионките нямаха проблеми и след успешна блокада на Нася Димитрова затвориха гейма с 25:15. По-равностойно започна втората част, в която Левски успя да поведе за първи път в мача и взе аванс от три точки при 14:11. Марица успя да изравни резултата при 19:19 след блок на Александра Холстън. "Сините" успяха да спечелят гейма с 25:21, като това беше вторият гейм, който шампионките от Марица губят през този сезон и първи в плейофите. Третият гейм вървеше основно с две точки аванс за "жълто-сините", но маричанки успяха да направя серия от пет поредни точки от 20:18 и след контра на Холстън геймът беше спечелен с 25:18 и пловдивчанки поведоха с 2:1 гейма. В четвъртия гейм Марица нямаше проблеми и затвори категорично мача с 25:15 след успешна атака на Нася Димитрова, с което спечели пета поредна титла.

Най-полезна за Марица стана Александра Холстън със 17 точки за победата. Нася Димитрова и Александра Миланова добавиха 12 и 11 точки за успеха. За тима на Левски Моника Кръстева също завърши със 17 точки.

За маричанки предстои и защита на трофея в турнира за Купата на България. Марица ще е домакин на финалната четворка в турнира на 17 и 18 април в зала "Колодрума".

КОЛОДРУМ ПЛОВДИВ 2019 | ВСИЧКИ ПРАВА ЗАПАЗЕНИ УЕБ ДИЗАЙН И РАЗРАБОТКА: 360 SOLUTIONS